• Wpisów: 418
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 10:37
  • Licznik odwiedzin: 48 645 / 2582 dni
 
eeriedream
 
PicMonkey Collage2.jpgKobieta naturalnie piękna

To kobieta nowoczesna, podkreślająca swą urodę w sposób delikatny, niezauważalny. Ale i taka, która dba o to by kosmetyki pielęgnowały jej ciało, przynosiły ulgę i ukojenie,a nie podrażniały.


IMG_20151121_120148.jpg


Czym tak naprawdę są konserwanty?

Czy to tylko substancje zapewniające czystość kosmetyków na wiele miesięcy?

Biorąc pod uwagę fakt, że mają działanie bakterio- i grzybobójcze i można je spotkać w niewielkiej ilości, są jednak niepożądanym, unikanym przez nas składnikiem kosmetyków.
Coraz częściej zwracamy na to uwagę, świadomie wybierając kosmetyki.

Najczęściej stosowanymi konserwantami są min.:
-imidazzolidynyl
-hydantonina DMDM,
które możemy spotkać w preparatach do skóry, ciała i włosów.
Nie bez powodu wymieniłam te związki. Najczęściej są główną przyczyną uczuleń, astmy, bólów w klatce piersiowej, zawrotów głowy czy nawet depresji (!)

Prawda, że odstrasza ?

Warto zwrócić również uwagę na fakt , że formaldehyd, używany jako konserwant i środek dezynfekcyjny, który jest powszechnie stosowany w szamponach, lakierach i utwardzaczach do paznokci często bywa maskowany (!), jako że jest on częścią składową innych znacznie większych objętościowo składników.
Niestety to tylko kropla w morzu, wśród kosmetyków, których używamy na co dzień.

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że skóra- nasz największy organ jest czymś więcej niż tylko osłoną tego, co jest wewnątrz. Skóra "zasysa" związki chemiczne, jakie na nią nakładamy i w zależności od tego jakie związki są korzystnymi dla nas składnikami a jakie wręcz przeciwnie, tak nasza skóra się nam odwdzięcza. Pamiętajmy, że szczególnie niebezpieczny jest efekt kumulatywny, który ujawnia się dopiero po latach, wówczas te proste codzienne nawyki mogą przekształcić się w zabójczy styl życia, przyśpieszający często różne choroby.
 (korzystałam z : "Chemia nowoczesnych kosmetyków" Alicja Marzec)

Nie możesz dodać komentarza.